Puitpindade ja Palgi puhastamine

Soodapuhastuse käigus pihustatakse sooda suruõhu abil puhastatavale pinnale. Isegi kui puhastust vajav puit on õrn, ei kahjusta puhastus materjali. Erinevalt liivast mureneb sooda puhastatava eseme pinnale seda kahjustamata. Sellise puhastusega saab lahti mistahes mustusest.

On selge, et puidu puhastamne ei saa toimuda äkilise liivapritsiga, mis kahjustab tugevalt pindu. Soodapritsiga on võimalik puhastada puitu, mis on aja jooksul tumenenud, kaetud vana värvi, mustuse või tahmaga, ilma et me seda kahjustaksime. Seepärast on lubatud soodapritsida ka muinsuskaitse all olevaid hooneid.

Vana mööbli puhastamine

Soodat saab kasutada vana mööbli restaureerimisel. Sageli on vanad värvikihid või mööblilakk koondunud ornamentidele ja ümaratele või peidus pindadele, kust käsitsi on peaaegu võimatu vanu kihte välja puhastada, kuid soodapesuga õrn puitpind ei kahjustu, säilitab oma kuju ja varasemad kattematerjalid on hõlpsasti ning keskkonnasõbralikult eemaldatud.

Soodapuhastuse meetodil saab puhastada kõiksugu vana mööblit, päevinäinud laudpõrandad ja erinevates ilmastikuoludes seisnud terrassid. Meie soodsapuhastusmeetod sobib hästi ka ornamentikaga antiikmööbli, vanavara ja muu pärandvara restaureerimiseks nende väärtuslikku pindu kahjustamata.

Vana Palgi puhastamine

Kuna palkseinad näevad atraktiivsed välja, siis viimasel ajal läheb aina rohkem moodi vana palgi puhastamine ja palkseinte valgendamine. Nõukogude ajal kaeti palkseinad tihti vineeri ja tapeediga ning lisaks on neid töödeldud tundmatute vahenditega, mis olid tol ajal kättesaadavad. Soodaprits on ideaalne meetod palgi puhastamiseks, sest palkseina puhastamisel ei kahjustata kümneid või sadu aastaid vana palki. Soodaprits on hea moodus eemaldamaks vanalt palgilt ka hallitust. Vanad aastaid kasutuseta olnud palkseinad koguvad enda sisse niiskust ning nende peal võib ajapikku vohama hakata hallitusseen, mis on kahjulik nii inimestele, kui ka vanale palgile endale. Palgi puhastamine hallitusest käib soodapritsiga sama hõlpsalt, kui muu mustuse eemaldamine palkseinalt. Soodaga saab vana palgi puhastatud ka tulekahjustustest nagu tahm ja kirbehais.

Meil on palju kogemusi vanade palkmajade puhastamisel ning oleme edukalt puhastanud mitmeid muinsuskaitseobjektegi. Soodapesu on ideaalne lahendus vana palgi puhastamiseks ning nii saavad täiesti uue näo vanad taluhooned ja rehielamud.

SoodaHai OÜ pakub soodapuhastusteenust, mis on oma tõhususe ja kiiruse tõttu lahutamatuks osaks tänapäeva puhastus ja renoveerimistöödel. Pakume teenust üle Eesti ning soodapritsimise hind sõltub tellimuse keerukusest ja mahust.