Metallesemete puhastamine

Metallesemete puhastamine soodapritsi tehnoloogial on väga efektiivne: olgu selleks siis auto, mootorratas, jalgratas või Singeri õmblusmasin. Erinevalt liivapritsist ei kuumuta soodaprits metalli ja seetõttu on võimalik puhastada ka väga õhukesi detaile.

Mootorite ja sõidukite puhastamine

Soodaga on võimalik puhastada väga erinevaid metallesemeid. Vanad mootorid on tihti roostetanud ning määrdunud tavoti õli ja muu mustusega. Vanade mootorite puhastamine soodapritsiga on väga efektiivne ning selline puhastamine toob välja metalli värvi ning vana mootori kinni kiilunud liikuvad osad saavad roostest lahti puhastatud. Puhastame soodapritsi meetodiga oma klientidele rasketehnikat ning mängleva kergusega kulgeb ka rooste eemaldamine autolt. Sooda ei kahjusta alumist pinda ning kaitseb metalli edaspidise roostetamise eest. Soodapritsi meetod on keskkonnasõbralik ning seda kasutades ei ole vaja autot või muud sõidukit osadeks lahti võtta. Sooda ei kahjusta sõiduki teistest materjalidest osi, mis teeb sellest ideaalse meetodi uunikumide taastamiseks.

Rooste eemaldamine

Rooste on metalli ja metallesemete suurim vaenlane. Roostet on isegi nimetatud laeva vähiks. Rooste tuleb keemilisest reaktsioonist nimega oksüdeerumine, kus metall reageerib hapnikuga ning tulemuseks on metallioksiid ehk maakeeli rooste. Rooste eemaldamine on läbi aegade toimunud väga erinevatel meetoditel.

Roostet saab eemaldada mehaaniliselt liivapaberi või traatharjaga või kasutades nii-öelda rahvameditsiini ning teostada rooste eemaldamist Coca-Cola abil. Tihti on aga metallpinnad liiga hinnalised rooste eemaldamiseks mehhaaniliselt ning liiga suured, et roostet eemaldada colaga. Näiteks rooste eemaldamine sõiduautolt või kogun uunikumilt on lihtsaim ning tõhusaim soodapritsi abiga. Rooste eemaldamine soodapritsi meetodil on väga tulemuslik ning sooda jätab ka metallile kaitsekihi, mis takistab teda edasi roostetamast.

SoodaHai OÜ pakub soodapuhastusteenust, mis on oma tõhususe ja kiiruse tõttu lahutamatuks osaks tänapäeva puhastus ja renoveerimistöödel. Pakume teenust üle Eesti ning soodapritsimise hind sõltub tellimuse keerukusest ja mahust.