Kivipindade ja Tellise puhastamine

Ajapikku muudavad kivipinnad ilmastiku ja muude tegurite tõttu värvi ning nende peale võib tekkida hallitusseen või sammal. Sellest kõigest on võimalik lahti saada soodapuhastuse abil. Vana kivimaterjal võib olla mure ja sellepärast on targem puhastuseks kasutada liivapritsi asemel soodat. Naatriumkarbonaad eemaldab mistahes kivipindadelt tõhusalt mustuse ja muudab need justkui uueks.

Soodapuhastusega saab teha kõike olgu selleks vana tellise puhastamine, hauakivide puhastamine või hallituse eemaldamine seinalt. Vana tellissein saab soodapuhastuse tulemusena uue näo ja puhta olemise ning esile tuleb aastate tagune kivipindade ilu.

Sammaste ja monumentide puhastamine

Enamik keeruliste ornamentidega kiviskulptuure või monumente ei talu äkilisi puhastusmeetodeid. Samuti ei armasta liivapritsi arhitektuurimälestised, keskaegsed hooned, paekivist keldriseinad ja maakivist ehitised. Naatriumkarbonaad ei riku ega söövita kivipinda ning soodapesuga on lubatud puhastada ka muinsuskaitse all olevaid objekte. Soodapuhastus on väga keskkonnasõbralik, kuna on tolmuvaba ja puhastuse järgselt ei ole vaja ette võtta suuri koristustöid

Punase tellise puhastamine

Nagu palkidegi puhul on punane tellis üks ütlemata ilus asi, mida nõukogude ajal armastati krohvi ja muu taolisega katta. Samuti võib mõne vana tellisseina lammutamiselt leida telliskive, mida tahaks kusagil mujal kasutada, kuid krohv on andnud sellele määrdunud ilme. Tellisseina puhastamine krohvist käib soodapritsiga imelihtsalt. Liivapritsiga puhastades võib juhtuda, eriti kui tegemist on vana tellisseinaga, et punase tellise puhastamise käigus võtab liivaprits kaasa tükke päevi näinud tellise küljest. Soodapritsiga telliste puhastamisel seda muret ei ole. Soovitatav on enne telliste puhastamist tellisseinalt eemaldada suurem krohv mehhaaniliselt. Siis võtab tellisseina puhastamine vähem aega ja sooda kulu ja punase tellise puhastamise hind tuleb väiksem.

 
Hauakivide puhastamine

Hauakivid on meie austusavaldus meie kadunud lähedastele ning tihti muutuvad nad ilmastiku tulemusena mustaks ja loetamatuks. Hauakivi puhastamisel on äärmiselt oluline silmas pidada, et neile tahutud ornamendid ning kirjad võivad saada kahjustada, kui puhastada hauakivisid liivapritsi, terasharja või mõne muu äkilisema puhastusmeetodiga. Soodaprits on ideaalne vahend hauakivide puhastamiseks. Soodaga hauakivisid puhastades säilib hauakivi pind kahjustumata ning ornamendid ja kirjad, mis on hauakivisse tahutud jäävad puutumata.

Hallituse eemaldamine

Hallitus on oma olemuselt seen, mis armastab niiskust ning vajab oma levikuks orgaanilist materjali mida lagundada. Hallitus satub tuppa tavaliselt meie enda riiete ja jalanõude küljest. Kui looduses on hallitus pigem tervitatud asi, sest ta lagundab orgaanilist materjali, siis kodus on tegemist terviseriskiga ning hallitus tuleb eemaldada. Hallitus tekib majja kohtadesse, kuhu pääseb niiskus ning mida väga tihti ei puhastada nagu näiteks riidekapi tagused põrandanurgad, vannialused ja muud raskesti ligipääsetavad pinnad. Hallituse eemaldamine seinalt toimub soodapritsiga kergelt ja sein saab lihtsa vaevaga hallitusest puhastatud ning näeb välja nagu uus. Olgu selleks siis kivi, puit või kips. – hallituse eemaldamine seinalt kulgeb soodapritsiga kiirelt ning tõhusalt.

SoodaHai OÜ pakub soodapuhastusteenust, mis on oma tõhususe ja kiiruse tõttu lahutamatuks osaks tänapäeva puhastus ja renoveerimistöödel. Pakume teenust üle Eesti ning soodapritsimise hind sõltub tellimuse keerukusest ja mahust.